Secme Tweetlerim 2016 Haziran

  • Maps API'nin desteklediği dil listesini ararken bulduğum blog makalesi içerisindeki linkin geçersiz olduğunu görünce @'a tweet atmıştım. Bir çalışandan dönüş oldu. Makale içerisine geçerli link koydular. Herkes mutlu.

Devamını oku

AngularJS giriş

ile ilgili öğrendiklerimi paylaşmadan önce bu konuya bir giriş yapmamız gerekiyor sanırım. Daha önce fontend/ kavramının nasıl önemini yitirdiğiyle ilgili okuduğum onlarca yazı ve makaleden sonra Engineer kavramının da bu denli populer olduğu günlerde 'leri öğrenmek mecbur hale dönüştü.

Biz, yazılım çağını ortasında yakalamış(kime göre, neye göre?) 2015 yılında henüz yazılıma yeni adım atmış geliştiriciler olarak, işin başındayken bu tür yeniliklere ayak uydurmalıyız. Bunla ilgili yerini/sitesini hatırladığım birkaç makale linkini sizinle paylaşmak istiyorum.

Konuyu daha fazla dağıtmadan, 'in Türkiye'nin en büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanılmadığını, daha çok startup tarzında gelişime ve yeniliğe açık, girişimci şirketlerde daha fazla kullanıldığını söylemem lazım. Büyük şirketlerin bu tür yeniliklere neden açık olmadığıyla ilgili iğneleyici şeyler söylemeyi çok isterdim. Bir sonraki yazım bunla ilgili olabilir 🙂 O tarafa fazla dokunmadan, dokunmadan edemeyeceğim! Neyse atlıyoruz..

Devamını oku

Kullandığım Firefox Eklentileri

firefoxBilinçli internet kullanıcılarının ilk tercihi olan firefox web browser'ı kullanmayan yok. İnternet explorer'ın yanında öyle bir konuma geldi ki artık bir firefox kullanıcısı olarak ie'yi internet cafe explorer olarak görüyorum.

İşte beni Firefox kullanmaya iten bazı kullandığım eklentiler.

AdBlock Plus: Bu sayesinde sık ziyaret ettiğiniz sitelerdeki tüm reklamları engelleme şansına sahipsiniz. Beni bu eklentiyi kullanmak zorunda bırakan site(r10.net)de yaklaşık 12 kadar alanda banner-flash gibi rahatsız edici reklamlar var.

Devamını oku