Kullandığım Firefox Eklentileri

firefoxBilinçli internet kullanıcılarının ilk tercihi olan firefox web browser’ı kullanmayan yok. İnternet explorer’ın yanında öyle bir konuma geldi ki artık bir firefox kullanıcısı olarak ie’yi internet cafe explorer olarak görüyorum.

İşte beni Firefox kullanmaya iten bazı kullandığım eklentiler.

AdBlock Plus: Bu eklenti sayesinde sık ziyaret ettiğiniz sitelerdeki tüm reklamları engelleme şansına sahipsiniz. Beni bu eklentiyi kullanmak zorunda bırakan site(r10.net)de yaklaşık 12 kadar alanda banner-flash gibi rahatsız edici reklamlar var.

Read more

Google’a isminiz yazılınca facebook hesabınız çıksın

Biraz internetteki siz olayından bahsetmek istiyorum. Facebook, twitter, friendfeed gibi platformlardaki üyelikleriniz internetteki siz’i en çok etkileyen ortamlar. En çok araştırma yaptığımız motor google’da adınızın yazılınca ne sonuçlar çıktığını hiç merak ettiniz mi..? bu yazıma sonra devam edicem şimdi algoritmacı beklemez zaten devamsızlık 6saat oldu 2saat(1gün) daha gitmedimmi kalıyorum 🙁

Facebook’ta nasıl video aranır/bulunur?

Facebook’ta bir video arıyorsunuz fakat son günlerde arkadaşlarınız paylaşmamış veya üzerinden uzun zaman geçmiş, bulamıyorsunuz. Aradığımız video örneğin “İstiklal Marşı” olsun 1. google’ı açıyoruz. 2. arama bölümüne şöyle yazıyoruz. site:facebook.com/video istiklal marşı Benim ilgimi 4. sıradaki “NEW YORK DA İSTİKLAL MARŞI ÇALAN SOKAK MÜZİSYENİ” çekti:-)