Agar.io Nedir? Nasıl oynanır?

Her zamanki gibi önce bu yazıyı neden yazdığımızı söyleyelim. Agar.io çoğunlukla bir takım oyunu haline dönüştü. Günde fix 2 saatimi ayırdığım bu oyunda 1.liğe yükselmek o kadar kolay değil. Çünkü ilk 5 genelde takım oyuncuları oluyor. Bende bir takım yaratmak için bu yazıyı bulacaklara seslenmek istiyorum.

Agar.io Nedir?

xxx isimli adamın reddit üzerinde yayınladığı, daha önce de browser tabanlı p2p çalışan oyunları olan tecrübeli bir gencin yarattığı önyüzde basit arkada karmaşık bir oyunudur.

Agar.io Nasıl oynanır?

Oyuna küçük bir daire şeklinde başlıyorsunuz ve belli aralıklarla haritada çıkan diğer küçük daireleri yutarak büyüyorsunuz. Aynı zamanda sizden tahminimce %20 oranından daha küçük rakip oyuncu dairelerini de yiyerek büyüyebilirsiniz. (%20 dememin sebebi, sizinde tahmin edeceğiniz gibi gerçekten işin matematiğini yapmış olmamdandır) 🙂

Daha büyük bir daire oldukça hızınız da onun oranında azalıyor ve oyun böylece küçüklere büyümeleri için şans veriyor. Büyük dairelerin de 1000mass’tan sonra her saniye -1 puan düştüğünü de gördüm. Yani büyüdüğünde sürekli birilerini yemezsen aslında küçülüyorsun. Bu yüzden adil ve dengeli bir oyun. Bu kadar sevilmesinin diğer sebebi diyebiliriz.

Read more